(w: H. D. Wojtyska CP, Acta Nuntiaturae Polonae, Romae 1990, vol. I, ss. 193-339)

Pierwsza data oznacza nominację, druga – opuszczenie granic Polski

1. Zacharias Ferreri, epus Gardiensis (12 IX 1519 – intitio Iulii 1521)
2. Thomas Crnic (Niger), epus Scardonensis (paulo post 9 I 1522 – medio a. 1523)
3. Ioannes Antonius Pulleoni, baro Burgi (20 II 1524 – 27 VII 1526)
4. Nicolaus Fabri, laicus ante 14 XI 1525 – 6 II 1526)
5. Ioannes Franciscus Cito OFM, epus Scarensis (13 X 1525 – 1 IV 1527)
6. Pamphilus Strassoldo, protonotarius apostolicus (21 VII 1536 – ca 20 XII 1536)
7. Hieronymus Rorario, protonotarius, laicus (ante 29 VI 1539 – paulo post 5 IV 1540)
8. Otto Truchsess a Waldburg, cubicularius secretus (ante 29 VII 1542 – 8 XI 1542)
9. Hieronymus Martinengo, abbas Lenensis (ante 25 II 1548 – 23 IX 1548)
10. Marcus Antonius Maffei, protonotarius apostolicus (22 V 1553 – paulo post 11 VIII 1553)
11. Aloisius Lippomano, epus Veronensis (13 I 1555 – 15 I 1557)
12. Camillus Mentovato, epus Satrianensis (initio Iunii 1558 – 12 X 1558)
13. Berardus Bongiovanni, epus Camerinensis (ante 7 II 1560 – 7 VIII 1563)
14. Ioannes Franciscus Commendone, epus Zacynthiensis (mense Augusto 1563 – 8 XII 1565)
15. Iulius Ruggieri, protonotarius apostolicus (mense Maio 1565 – post 15 III 1568)
16. Vincentius Dal Portico, protonotarius apostolicus (15 XI 1567 – 29 VIII 1573)
17. Franciscus Joannes Commendone, card, legatus (ante 18 VI 1571 – 13 X 1573)
18. Vincentius Lauro, epus Montis Regalis (25 VII 1572 – circa 11 X 1578)
19. Ioannes Andreas Caligari, epus Bretenoriensis (exeunte Decembri 1577 – post 25 IX 1581)
20. Albertus Bolognetti, epus Massanensis (initio Aprilis 1581 – paulo post 5 IV 1585)
21. Hieronymus De’ Buoi, epus Camerinensis (paulo ante 29 IX 1584 – mense Martio 1587)
22. Hannibal De Capua, aepus Neapolitanus (ante 6 IX 1586 – 1 V 1591)
23. Hippolytus Aldobrandino card, legatus (in consistono 23 V 1588 – paulo post 11 III 1589)
24. Georgius Radziwift, card, legatus a latere (in consistono 14 II 1592 – 14 VI 1592)
25. Germanicus Malaspina, epus S. Severi (ante 30 V 1592 – 20 IV 1598)
26. Henricus Caetani, card, legatus a latere (3 IV 1596-16 IV 1597)
27. Claudius Rangoni, epus Regiensis (ante 20 X 1598 – 6 II 1607)
28. Franciscus Simonetta, epus Fulginatensis (3 VI 1606 – 1911612)
29. Laelius Ruini, epus Balneoregiensis (post 2 V 1612 – 31 XII 1614)
30. Franciscus Diotallevi, epus S. Angeli (26 IV 1614 – 6X1621)
31. Cosmus De Torres, aepus Adrianopolitanus (ante 21 V 1621 – inter 11 et 19 XI 1622)
32. Ioannes Bapt. Lancellotti, epus Nolanus (ante 25 XI 1622 – post 25 VI 1627)
33. Antonius Santacroce, aepus Seleuciensis (ante 23 II 1627 – 17 IV 1630)
34. Honoratus Visconti, aepus tit. Larissensis (ante 26 IV 1630 – paulo post 4 IV 1636)
35. Marius Filonardi, aepus Avenionensis (ante 20 I 1635 – post 2 X 1643)
36. Ioannes De Torres, aepus Adrianopolitanus (ante 27 I 1645 – 4 X 1652)
37. Petrus Vidoni, epus Laudensis (11 V 1652 – paulo ante 7 IX 1660)
38. Antonius Pignatelli, aepus Larissensis (ante 10 IV 1660 – paulo post 19 V 1668)
39. Galeatius Marescotti, aepus Corinthiensis (ante 14 II 1668 – 18 VI 1670)
40. Franciscus Nerli, aepus Adrianopolitanus (ante 16 VI 1670 – 10 III 1671)
41. Angelus Maria Ranuzzi, aepus Damiatensis (4 IV 1671 – 17 IX 1673)
42. Franciscus Buonvisi, aepus Thessalonicensis (22 X 1672 – 9 IX 1675)
43. Franciscus Martelli, aepus Corinthiensis (1 VIII 1675 – paulo post 2 IV 1681)
44. Opitius Pallavicini, aepus Ephesinus (10 VIII 1689 – 2 XI 688)
45. Iacobus Cantelmo, aepus Caesariensis (4 XI 1687 – 1 XII 1689)
46. Andreas Santacroce, aepus Seleuciensis (paulo post 19 XI 1689 – 4 VI 1696)
47. Ioannes Antonius Davia, aepus Thebarum (4 II 1696 – paulo post 14 VII 1700)
48. Fabricius Paulucci, epus Ferrariensis, nuntius extraordinarius (18 I 1698 – 17 IX 1698)
49. Franciscus Pignatelli, aepus Tarentinus (20 II 1700 – 6 X 1703)
50. Horatius Philippus Spada, aepus Thebarum (ante 6 X 1703 – 1 XI 1706)
51. Iulius Piazza, aepus Nazarensis (5 VI 1706 – 6 II 1708)
52. Nicolaus Spinola, aepus Thebarum (20 VIII 1707 – 24 IV 1712)
53. Benedictus Odescalchi-Erba, aepus Thessalonicensis (paulo ante 12 X 1711 – 6 XII 1713)
54. Hieronymus Grimaldi, aepus Edessensis (ante 5 X 1712 – 2 IX 1721)
55. Hieronymus Archinto, aepus Tharsensis (21 XI 1720 – 1 X 1721)
56. Vincentius Santini, aepus Trapezuntinus (paulo post 25 X 1721 – 5 VII 1728)
57. Camillus Paulucci-Merlini, aepus Iconiensis (7 VII 1727 – 26 V 1738)
58. Fabricius Serbelloni, aepus Patracensis (12 VII 1738 – 15 IV 1746)
59. Albericus Archinto, aepus Nicaenus (ante 1 III 1746 – 25 VI 1754)
60. Nicolaus Serra, aepus Mitylenensis (ante 12 XI 1753 – 25 VI 1760)
61. Antonius Eugenius Visconti, aepus Ephesinus (8 X 1759 – paulo post 12 VIII 1767)
62. Angelus Maria Durini, aepus Ancyranus (circa 26 IX 1766 – paulo post 7 IX 1772)
63. Iosephus Garampi, aepus Berythensis (paulo ante 7 III 1772 – 11 V 1776)
64. Ioannes Andreas Archetti, aepus Chalcedoniensis (ante 14 IV 1775 – 30 XI 1784)
65. Ferdinandus Maria Saluzzo, aepus Corinthiensis (ante 26 V 1784 – paulo post 9 IV 1794)
66. Laurentius Litta, aepus Thebarum (5 VIII 1793 – 13 III 1797)
67. Achilles Ratti, aepus Naupactensis (visitator apostolicus 25 IV 1918, nuntius ordinarius 6 VI 1919 – 4 VI 1921)
68. Laurentius Lauri, aepus Ephesinus (25 V 1921 – initio 1927)
69. Franciscus Marmaggi, aepus Adrianopolitanus (nuntius 13 II 1928 – 4 VI 1936, legatus a latere 1 VIII 1936 – 30 VIII 1936)
70. Philippus Cortesi, aepus Siracensis (14 XII 1936 – 17 IX 1939)
71. Iosephus Kowalczyk, aepus Heraclensis (26 VIII 1989 – 24 VI 2010)
72. Celestinus Migliore, aepus Canosensis (30 VI 2010 – 5 VIII 2016)